Poznaj zalety obudów z laminatów poliestrowo-szklanych i epoksydowych
Produkowane przez naszą firmę obudowy z laminatów poliestrowo-szklanych i epoksydowych znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykonujemy zarówno wielkoformatowe osłony, jak i małe elementy obudów o nietypowych formatach. Wytwarzamy obudowy m.in. agregatów chłodzących i klimatyzacji, serwerowni, szaf energetycznych, gniazdek i oświetlenia, maszyn i urządzeń specjalistycznych itd. Ich powszechne zastosowanie i cechy, takie jak trwałość i wytrzymałość, wynikają przede wszystkim z właściwości laminatów poliestrowo-szklanych i epoksydowych.
Czym cechują się laminaty poliestrowo-szklane?
Laminaty łączą w sobie właściwości dwóch konkretnych materiałów, jednak tym, co je wyróżnia, jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki środowiskowe, takie jak np. promieniowanie ultrafioletowe czy wilgoć. Jedną z najważniejszych zalet laminatów poliestrowo-szklanych jest przede wszystkim brak podatności na działanie wody i wilgoci. Nawet stale podniesiona wilgotność nie wykazuje żadnego negatywnego wpływu na tego typu laminaty. Cecha ta bezpośrednio przekłada się na ich zastosowanie. Za sprawą hydrofobowej struktury z powodzeniem można z nich produkować elementy wyposażenia kuchni i łazienki, jak np. kabiny prysznicowe, brodziki, umywalki, koryta umywalkowe itd. Zaletą tej również lekkość materiału, co jest doceniane przede wszystkim na etapie montażu. Obudowy z laminatu poliestrowo-szklanego występują przy różnorodnych maszynach i urządzeniach, np. agregatach chłodzących.
Co wyróżnia obudowy z laminatów epoksydowych?
Obudowy z laminatów epoksydowych zapewniają wszystkie korzyści opisane powyżej, które dotyczyły laminatów poliestrowo-szklanych, a niektóre ich parametry mogą być nawet wyższe. Za sprawą żywic epoksydowych można uzyskiwać przedmioty o rozmaitych kształtach, zabarwione na różnorodne kolory i wyjątkowo trwałe. Znajdują zastosowanie w przypadku produkcji elementów, które muszą wyróżniać się zwiększonymi parametrami wytrzymałości mechanicznej, chemicznej i termicznej.